NZOZ Przychodnia Stomatologiczna w Rzezawie

Przychodnia Stomatologiczna w Rzezawie świadczy pełną gamę usług od prywatnych przez refundowane przez NFZ. Obejmujemy opieką stomatologiczną mieszkańców gminy Rzezawa i okolic. Przychodnia od 15 lat zawiera kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie stomatologii zachowawczej dla dzieci i dorosłych oraz protetyki stomatologicznej. W skład przychodni wchodzą dwa gabinety stomatologiczne zlokalizowane:

  • w Rzezawie, ul. Wiśniowa 9,
  • w Bochni, ul. Kazimierza Wielkiego 13

Gabinety posiadają nowoczesny sprzęt stomatologiczny gdzie można prowadzić wszelkie zabiegi dentystyczne, począwszy od higienizacji poprzez endodoncję, chirurgię stomatologiczną, a skończywszy na protetyce.

Posiadamy nowoczesny sprzęt stomatologiczny. Gabinet w Rzezawie posiada najnowszy aparat RTG firmy Planmeca.(Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i na środowisko na dole strony)

 

Zespół tworzy doświadczona kadra lekarzy stomatologów i asystentek stomatologicznych z wieloletnim doświadczeniem.

Lekarze stomatolodzy:

  • Kierownik przychodni Małgorzata Palaczyńska - chirurg stomatolog
  • Agnieszka Babicz
  • Magdalena Ciuba-Klimek

Asystentki stomatologiczne:

  • Anna Marzec-Lotycz
  • Joanna Brzóstek
  • Katarzyna Donizak

Rejestracja telefoniczna: 14 685-84-20

Elektroniczna Rejestracja

Cennik Usług Prywatnych

Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i na środowisko.

Nazwa Jednostki:

Małgorzata Palaczyńska

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Przychodnia Stomatologiczna w Rzezawie

Ul. Wiśniowa 9

32 – 765 Rzezawa                               

NIP: 868 121 56 96

Podstawa prawna: ustawa Prawo atomowe / Dz.U. 2021 poz. 1941/ zgodnie z art. 32c pkt.2

  1. Jednostka wykonuje działalność związaną z narażeniem na promieniowanie jonizujące, polegające na stosowaniu urządzenia wytwarzającego promieniowanie jonizujące

w celach diagnostyki medycznej stomatologicznej. Zainstalowany na terenie jednostki aparat rtg posiada wymagane prawem zezwolenie.

  1. Jednostka prowadzi kontrolę narażenia pracowników przy pomocy dawkomierzy indywidualnych. Odczytywanie dawek prowadzi akredytowane Laboratorium Dozymetrii Indywidualnej i Środowiskowej w Krakowie na podstawie kwartalnych rozliczeń. Ewidencje i nadzór z odczytów prowadzi w pracowni Inspektor Ochrony Radiologicznej. Wyniki z pomiarów dozymetrycznych nie przekraczają rocznego ustalonego limitu 1 mSv.
  2. Pomiary osłon stałych. Pracownia rentgenowska została wykonana zgodnie
    z zatwierdzonym projektem budowlanym. Ekspozycja medyczna wykonywana jest
    w sterowni, wszystkie drzwi gabinetu rentgenowskiego w tym czasie są zamknięte. Szczegółowe informacje, rozmieszczenie, szkic pracowni zawiera zatwierdzony przez PWIS projekt osłon stałych.
  3. Pomiary dozymetryczne osłon stałych wykonanych w pracowni rentgenowskiej, wskazują na właściwe zabezpieczenie ścian, stropów, okien i drzwi gabinetów przed przenikaniem promieniowania jonizującego. Ekspozycja na promieniowanie jonizujące osób zawodowo narażonych oraz pacjentów jest zgodna z przepisami o dawkach granicznych i z poziomami referencyjnymi określonymi w przepisach:
  • Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 21 sierpnia 2006 r. w sprawie szczegółowych warunków bezpiecznej pracy z urządzeniami radiologicznymi (Dz. U. 2006 r., Nr 180, poz. 1325).
  • Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 lutego 2011 r. w sprawie warunków bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego dla wszystkich rodzajów ekspozycji medycznej (t. jedn. Dz. U. z 2017 r., poz. 884)
  • Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie dawek granicznych promieniowania jonizującego / Dz.U z 2005 poz.168/- dopuszczalna wartość narażenia na promieniowanie jonizujące wynosi:
  • pracownicy: 20mSv/rok;
  • ogół ludności : 1mSv/rok.

Na podstawie zmierzonych i obliczonych dawek stwierdza się, że działalność w minionych 12 miesiącach nie miała negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.

Pracownia nie uwalnia do środowiska substancji promieniotwórczych.